O Merkádu

Co vše je Merkádo 

Tanec

Ukázky tradičních latinskoamerických tanců, od kubánské salsy, argentisnké tango, peruánské marinery po show brazilské capoiery a karnevalu. Pořádáme workhopy tance, pro děti i dospělé. Zveme přední taneční uskupení a salseros. Tančíme na Merkádu od rána do setmění.

Hudba

Hudební program Merkáda, to jsou mexičtí Mariachi Azteca de Praga, brazilské bubny v podání Tam Tam Batucada, věhlasná Salsa Orchestra, oblíbená Cumbia Cooperativa. Merkádo je ale i o neoficiálním programu, pouliční muzikanti jsou naše soušást. 

Latinskoamerické trhy

Merkádo je především o latinskoamerických trzích, kde většinu z prodejců tvoří latinos. Díky tomu ochutnáte argentiský choripan, peruánské anticuchos, kolumbijské empanadas nebo mexické tacos. Nakoupíte u nás ale i artesaníu, latino potraviny, jihoamerická vína, kávu, exotické ovoce, maté a další..

Program pro děti

V rámci Merkáda pořádáme pravidelně pro děti mexickou piňatu! Na festivalu nechybí umělecké dílničky, malování indiánských ornamentů na obličej, tetovačky, karnavalový pochod masek a další. Pro ty nejmenší máme v areálu festivalu rozvěšeny hamaky. 

Přednášky, workshopy

Organizujeme přednášky na aktuální sociální, kulturní, environmentální i politická témata v latinskoamerickém regionu. Pořádáme projekce dokumentů za účasti vybraných hostů. Spolupracujeme úzce se Střediskem iberoamerických studií Filozofické fakulty Univerzity Karlovy ale také s dalšími univerzitami.

Merkádo pro Amazonii

Ochrana Amazonského pralesa je jednou z hlavních priorit Merkáda. V roce 2018 jsme zorganizovali první hromadnou tetovací akci s podtitulem "Kus kůže pro Amazonii". Spolupracujeme s neziskovou organizací Forest ink. Plánujeme další akce na podporu záchrany Amazonie.