Kus kůže pro Amazonii

23. - 24. června 2022

FB stránka

FB událost

Instagram


Vyměňte kus své kůže a pomozte zachránit amazonský prales. Díky vašemu tetování podpoříte neziskovou organizaci Forest ink
v ekvádorské Amazonii, která pracuje na jeho ochraně, provádí terénní výzkumy a vzdělává tamní obyvatelstvo.   

Tetovací happening "KUS KŮŽE PRO AMAZONII" pořádá Merkádo za účelem podpory záchrany Amazonského pralesa. Záměrem akce je upozornit na deforestaci amazonského pralesa a podpořit jeho záchranu. Skrze tetování vyjádříme podporu ochraně Amazonie. Zájemci si vyberou jeden z motivů, který výhradně pro tuto akci vytvořili zúčastnění tatéři a nechají si jej zvěčnit na “kus své kůže”. Akce bude probíhat v rámci festivalu Merkádo na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze ve dnech 23. a 24. června 2022.


Výtěžek z akce bude sloužit pro účely neziskové organizace Forest.ink., která působí na území rezervace El Paraíso v ekvádorské Amazonii. Prostředky budou využity na vykupování pozemků v Ekvádorské Amazonii a podporu výzkumných aktivit vedoucí k zamezení deforestace pralesa ve spolupráci s českými univerzitami. Více o projektu naleznete na webových stránkách: www.forestink.net


“Význam Amazonského pralesa a jeho nenahraditelnost jsou věci, na které je potřeba neustále upozorňovat. V roce 2019 se nám podařilo skrze akci "Kus kůže pro Amazonii" potetovat na 75 lidí a pro organizaci Forest ink vybrat 53 550 Kč! Akce splnila očekávání nás všech, i proto chceme v letošním roce zopakovat tento úspěch. Přeci jen pomoci ochránit největší deštný prales může každý z nás. Merkádo k tomu dává pouze prostor." Martina Kaňáková, zakladatelka Merkáda. 


Na akci je nutná registrace skrze webovou platformu GOOUT.cz, kde bude možné si zarezervovat termín a hodinu u vybraného tatéra a částku uhradit on-line. Rezervace budou k dispozici pár týdnů před konáním festivalu.


Pro více informací sledujte náš Facebook.